SKLEJKI SZALUNKOWE

Jesteśmy producentem sklejki szalunkowej, którą powszechnie wykorzystuje się w branży budowlanej. Sklejka do szalunków powstaje dzięki połączeniu kilku warstw drewna (tzw. fornirów). Jej trwałość jest zależna od ich liczby. Płyta szalunkowa trójwarstwowa jest uważana za niezwykle solidną. Cieszy się ona zainteresowaniem między innymi z uwagi na następujące zalety:

  • sklejka do szalunków cechuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, w tym w szczególności na zginanie,
  • jest ona także wodoodporna (trzeba jednak mieć na uwadze rodzaj drewna, z którego został wykonany ten materiał; przykładowo, sklejka suchotrwała nie powinna, znaleźć się w miejscu, które jest silnie narażone na wilgoć),
  • sklejka jest również antypoślizgowa.

Jakie jest zastosowanie sklejki szalunkowej?

Ze względu na swoje liczne zalety stanowi ona jedno z popularniejszych rozwiązań stosowanych w budownictwie. Sklejka szalunkowa wykorzystywana jest podczas takich prac, jak np. przygotowanie form, gdzie wlewany jest beton. Tego typu formę określa się jako szalunek. Stąd też pochodzi termin „sklejka szalunkowa”. W rzeczywistości zastosowań ma ona znacznie więcej. Najbardziej wytrzymała wśród sklejek jest płyta trójwarstwowa – między innymi świerkowa, która ma szerokie zastosowanie. Ostatecznie rodzaj drewna nie jest przypadkowy. Przykładowo sklejka świerkowa może zostać wykorzystana podczas konstruowania okładziny ściennej. Kolejnym z jej zastosowań są prace na wysokości. Sklejka świerkowa jest też przydatna podczas prac konstrukcyjnych dachów i podłóg. Chętnie wykorzystuje się ją w stolarstwie. Płyta klejona świerkowa jest więc dosyć uniwersalna. Daje naprawdę wiele możliwości. Z kolei sklejka z drewna topolowego to dobry pomysł na stabilne podłoże na rusztowaniach, po którym będą poruszać się monterzy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu.

sklejka topolowa

Sklejka szalunkowa topolowa 21x1250x2500 klasa 1

Sklejka topolowa jest najbardziej popularnym poszyciem szalunkowym. Jest lekka i łatwo poddaje się obróbce.

img15

Sklejka szalunkowa topolowa 21x1250x2500 Recykling

Sklejka topolowa jest najbardziej popularnym poszyciem szalunkowym. Jest lekka i łatwo poddaje się obróbce.

img15

Płyta Trójwarstwowa nieokuwana klasa 1

Płyty szalunkowe trójwarstwowe świerkowe produkowane są z wyselekcjonowanego drzewa.

img15

Płyta Trójwarstwowa okuwana klasa 1 okucie C

Płyty szalunkowe trójwarstwowe świerkowe produkowane są z wyselekcjonowanego drzewa.

img15

Płyta Trójwarstwowa okuwana klasa 1 okucie E

Płyty szalunkowe trójwarstwowe świerkowe produkowane są z wyselekcjonowanego drzewa.

img15

Płyta Trójwarstwowa nieokuwana klasa 2 (czerwona)

Płyty szalunkowe trójwarstwowe świerkowe produkowane są z wyselekcjonowanego drzewa.

img15

Płyta Trójwarstwowa nieokuwana klasa 2 (żółta)

Płyty szalunkowe trójwarstwowe świerkowe produkowane są z wyselekcjonowanego drzewa.

Sklejka szalunkowa brzozowa

Sklejka Szalunkowa brzozowa 21x1250x2500

Wysoko gatunkowa sklejka brzozowa, większa ilość przełożeń na stropie niż przy użytku sklejki topolowej.

Sklejka szalunkowa – opis oferty

Na rynku dostępnych jest wiele różnych poszyć szalunkowych, przez co często wybór odpowiedniego jest utrudniony. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje sklejek, które są dostępne w ofercie naszego sklepu:

  • topolowa,
  • trójwarstwowa nieokuwana,
  • trójwarstwowa okuwana,
  • brzozowa.

Sklejka szalunkowa topolowa

Jest jednym z chętniej wybieranych wariantów przede wszystkim z uwagi na jej wytrzymałość, a jednocześnie – łatwość podczas obróbki. Sklejka ta jest dostępna w rozmiarze 1250×2500 mm w kolorze brązu bądź czerni. Powierzchnia materiału jest pokryta farbą typu akryl. Takie rozwiązanie pozwala na skuteczną ochronę przed negatywnym oddziaływaniem wilgoci. Jeśli chodzi o materiał przygotowywany na bazie drewna topolowego, ciekawym rozwiązaniem jest również sklejka recyklingowa, która składa się z kilku (najczęściej 3) oryginalnych, nowych warstw, zaś pozostałe forniry powstają z przetworzenia wcześniej zużytego surowca. Taka sklejka do szalunków również jest odporna na wilgoć oraz wytrzymała. Wersja recyklingowa pod względem parametrów nie odbiega od standardowego odpowiednika. Również w tym wariancie istnieje możliwość stworzenia płyty trójwarstwowej, jako szalunkowej. Będzie ona jednocześnie ekologiczna i wytrzymała.

Sklejka szalunkowa trójwarstwowa nieokuwana

Żółta sklejka nieokuwana z drewna świerkowego to dobre rozwiązanie, jeśli zamierzasz przygotować formę do rozlania betonu. Ponieważ powierzchnia jest pokryta farbą impregnującą, taka sklejka na szalunki jest nie tylko odporna na działanie wody, ale także zapewnia w przypadku sklejki klasy nr 1 „wygładzony” wygląd betonu po przeprowadzeniu szalunku. Jeśli chodzi o czerwoną sklejkę (klasa nr 2), to mogą na jej powierzchni pojawić się drobne ubytki czy sęki, wciąż jednak materiał ten cechuje się wysoką wytrzymałością. Płyta świerkowa to doskonały wybór do niemal każdej konstrukcji budowlanej. 

Dostępne rozmiary sklejki świerkowej nieokuwanej:

  • 500×1500 mm,
  • 500×2000 mm,
  • 500×2500 mm.

Sklejka szalunkowa trójwarstwowa okuwana

Odmiany okuwane sklejki na szalunki również powstają na bazie drewna świerkowego i są dostępne w kolorach: żółtym oraz czerwonym. Dzięki okuciu sklejka budowlana charakteryzuje się jeszcze wyższą wytrzymałością. Daje to też szersze możliwości wykorzystania w budownictwie. Taka płyta świerkowa klejona to uniwersalny materiał, który jest wykorzystywany przez wiele firm. Należy mieć jednak na uwadze, że drewno jest surowcem naturalnym o różnorodnej strukturze, czy usłojeniu. Dlatego nie znajdziemy drugiej takiej samej płyty trójwarstwowej świerkowej. Wskazuje to na naturalne pochodzenie tego produktu.

Dostępne rozmiary płyty świerkowej klejonej okuwanej:

  • 500×1500 mm,
  • 500×2000 mm,
  • 500×2500 mm.

Sklejka szalunkowa brzozowa

Sklejka szalunkowa brzozowa charakteryzuje się przede wszystkim dużą liczbą przełożeń, które można wykonać z jej użyciem.

Dostępne rozmiary:

  • 1250×2500 mm,
  • 1500×3000 mm.

Leasing operacyjny

Większość użytkowników zaczyna od strony z informacjami o sobie, która zapozna ich przed odwiedzającymi witrynę. Taka strona może zawierać na przykład taki tekst.